Archívne vozidlá

Hyundai Veloster

Hľadáte Hyundai Veloster? Zažite adrenalínovú jazdu v športovom modeli budúcnosti už dnes.

Predstavujeme vám nový Hyundai i30 N.

Timeline

 • 2011
  predstavenie konceptu Hyundai HND-3
 • 2011
  Hyundai Veloster (prvej generácie)
 • 2017
  Hyundai i30 N ako alternatíva modelu Veloster na slovenskom trhu
 • 2018
  Hyundai Veloster (druhej generácie)

O modeli Hyundai Veloster

Hyundai Veloster bol predstavený v roku 2007 pod názvom Hyundai HND-3 na Seoul Motor Show. Kompaktný model zaujal svojím unikátnym 3-dverovým dizajnom a dynamickými jazdnými vlastnosťami.

V roku 2011 začala jeho produkcia už pod názvom Veloster. Precízne dizajnové prevedenie ukrývalo množstvo praktických funkcií so širokou konektivitou pre lepší pocit z jazdy a väčšiu bezpečnosť.

Nová generácia vozidla bola predstavená v roku 2018 na autosalóne North American International Auto Show. Vynovený dizajn sprevádzali nové bezpečnostné asistencie, vďaka ktorým sa Veloster zaradil k najspoľahlivejším modelom. S novou generáciou prišla aj športovejšia verzia Veloster N.

Nový Hyundai i30 N ako nástupca modelu Veloster

Hyundai i30 N je skutočným kráľom zákrut. Vyladený bol na svetoznámom Nürburgringu, vďaka čomu ho iste ocenia aj tí najnáročnejší. Agresívny dizajn so športovým výfukom je len jedným zo signálov skutočného výkonu tohto modelu.

Štandardný model disponuje štvorvalcom s objemom 2,0 litra s priamym vstrekovaním paliva a s prepĺňaným turbokompresorom s výkonom 184 kW (250 k). Variant N Performance vám poskytne ešte vyšší výkon - až 202 kW (275 k).

Vnútri vozidla sa nájdete jedinečný športový kokpit, ktorý vám poskytne dokonalú kontrolu počas jazdy. Športové sedadlá poskytujú optimálnu ergonómiu v každej situácii.

hyundai i30n